Gra terenowa z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu w klasach 4-5

 23.02.2026
 arybka

W tygodniu, w którym obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu, w naszej szkole została zorganizowana gra terenowa poświęcona tematyce cyberbezpieczeństwa. Uczniowie pracowali w parach, a ich zadaniem było odnalezienie na terenie szkoły ukrytych kodów QR. Po zeskanowaniu kodów uczestnicy otrzymywali pytania i zadania związane z bezpiecznym korzystaniem z Internetu, na które musieli poprawnie odpowiedzieć. Zabawa wymagała współpracy, spostrzegawczości oraz wykorzystania wiedzy zdobytej podczas zajęć. Gra była nie tylko świetną formą nauki przez działanie, ale także okazją do utrwalenia zasad odpowiedzialnego i świadomego poruszania się w sieci.

Renata Mirkowska