Udział szkolnej reprezentacji w III etapie parkowym ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”.

 26.03.2026
 arybka

Z dumą informujemy, że reprezentanci naszej szkoły wzięli udział w III etapie parkowym ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. To prestiżowe wydarzenie od lat promuje wiedzę przyrodniczą, ekologiczną oraz znajomość walorów krajobrazowych naszego kraju. Naszą szkołę reprezentowała drużyna uczniów w składzie: Sonia, Ania i Leon, którzy wykazali się szeroką wiedzą z zakresu ochrony przyrody, biologii, geografii oraz funkcjonowania parków krajobrazowych w Polsce. Etap parkowy był wymagającym sprawdzianem zarówno wiedzy teoretycznej, jak i umiejętności praktycznych. Uczestnicy rozwiązywali test, rozpoznawali gatunki roślin, zwierząt i śladów, analizowali różnorodne zagadnienia ekologiczne. Nasza drużyna zaprezentowała się znakomicie, choć tym razem nie udało się awansować do etapu wojewódzkiego, osiągnięty wynik jest dużym sukcesem i powodem do dumy. Serdecznie gratulujemy i życzę dalszego rozwoju pasji przyrodniczych!

Dorota Strzyżewska