Życie w PRL

 19.05.2026
 arybka

Uczniowie klasy 8b mieli okazję bliżej poznać historię Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej podczas serii lekcji tematycznych, których jednym z punktów było spotkanie ze świadkiem historii. Młodzież mogła wysłuchać z pierwszej ręki opowieści o trudach życia codziennego, realiach stanu wojennego, strajkach oraz przełomowych wyborach czerwcowych. W ramach podsumowania projektu uczniowie stanęli przed wyborem jednego z dwóch zadań twórczych: napisania eseju refleksyjnego na temat realiów tamtej epoki lub stworzenia własnej piosenki wraz z przygotowaniem podkładu muzycznego. Udział w projekcie przyniósł ósmoklasistom wiele korzyści, pozwalając im nie tylko na głębsze zrozumienie procesów historycznych, ale także na rozwinięcie cennych umiejętności. Pisząc eseje, uczniowie doskonalili warsztat literacki, umiejętność krytycznego myślenia oraz syntetyzowania wiedzy, z kolei praca nad utworami muzycznymi rozwijała ich kreatywność, wrażliwość artystyczną oraz zdolności techniczne.