Dzień Ziemi w klasach 1-3

 13.05.2026
 arybka


27 kwietnia uczniowie klas 1 – 3 świętowali Dzień Ziemi. Tegoroczne obchody miały w naszej szkole wyjątkowy charakter i były pełne kreatywnych działań oraz ekologicznych inspiracji.

Uczniowie klas trzecich przygotowali lapbooki na temat dbania o naszą planetę. Klasy drugie zajęły się tworzeniem plakatów promujących ideę Dnia Ziemi, natomiast klasy pierwsze wykonały piękne prace plastyczne poświęcone jednemu z zagrożonych gatunków – żółwiowi morskiemu.

Wszystkie klasy wzięły również udział w pokazie mody „Recycling Fashion Show”, prezentując stroje wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu. Pomysłowe i barwne kreacje zachwyciły publiczność!

Mamy nadzieję, że udział w warsztatach pozwolił uczniom jeszcze lepiej zrozumieć, jak dbać o naszą ukochaną planetę.

Działanie w ramach programu ERASMUS+.



Ewa Tomaszewska
Joanna Bulik